Selekcja

Na początku selekcja (Carrier Selection – CS) i preselekcja (Carrier Preselection – CPS) zostały pomyślane jako usługa wyboru operatora telekomunikacyjnego. Realizowano je z telefonów stacjonarnych połączeń międzystrefowych, międzynarodowych oraz do sieci komórkowych. W przypadku selekcji jaka dokonywana jest poprzez wybór przez abonenta odpowiedniego prefiksu operatora sieci 10XX lub 10XXX (gdzie, X oznacza dowolne cyfry), za pośrednictwem której połączenie ma być realizowane.

 

Zobacz też: Szkolenie IBM Cognos Event Studio – szkolenia i kursy telekomunikacyjne Właściciel sieci dostępowej- maciierzysty operator, który obsługuje automatycznie centralę telefoniczną już na początku preselekcji dodaje numer prefiks. Operator-konkurent łączy się z siecią operatora na jednym z poziomów połączenia międzysieciowego (interconnection) – lokalnym lub tranzytowym w przypadku selekcji i preselekcji.

 

Zobacz też: Szkolenie Microsoft SQL Server – szkolenia i kursy telekomunikacyjne Jest zrozumiałe, że użytkownik końcowy nadal pozostaje abonentem operatora-właściciela. Uwzględniając usługi abonamentu i połączeń realizowanych w ramach jego sieci, on też wystawia mu fakturę. Operator-konkurent, oferujący użytkownikowi jedynie usługę połączeń wystawia mu fakturę jedynie za te połączenia.

 

Zobacz też: Szkolenie programowanie w C – szkolenia i kursy z programowania Od operatora-właściciela i od operatora-konkurenta (jeżeli rzecz jasna z jego usług korzystał), abonent otrzymuje więc dwie faktury.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>